Legálně ke stažení / Project Serendipity

Krátce a stručně o londýnském Project Serenpidity: po účinkování coby kytarista v různých hard-corových kapelách začal Scot Paul, jeho hlavní člen (ono to není zas tak těžký, když je sám), tíhnout k mašinkám a obdivovat Richarda D. Jamese. Ve své hudbě se nebojí míchat nemožné, a proto v ní lze slyšet jednak jeho rané zkušenosti, zaslechnete i vlivy post-rockových model Godspeed You! Black Emperor nebo zasněnějšího Four Teta, ale na druhou stranu jednotlivé skladby nemilosrdně drtí break-beatové masáže jako ze Squarepushera. Tedy z dob, kdy ještě neusnul v nekonečných basových improvizacích.

https://www.youtube.com/watch?v=LcCthaVETQ8

To dokazuje i jeho velmi zdařilé čtyřpísňové Crunching Numbers EP, které se Scot rozhodl vydat jako free download. Dva roky staré debutové album vyšlo na DIY labelu Hollow Soul Records a vy si ho můžete stáhnout na stránkách last.fm. Pokud rádi vzpomínáte na Aphex Twina, rozhodně byste neměli prošvihnout blížící se koncerty Project Serenpidity v České republice. Scot u nás nebude hrát poprvé. Svou premiéru si odbyl už vloni v pražském klubu Chapeau, kde se zastavil v rámci svého východoevropského tour. Letos si tuto zastávku zopakuje dokonce pětkrát (18.5. Ústí nad Labem, Mumie, 20.5. Brno, Fléda, 21.5. Plzeň, Pod Lampou, 22.5. Sušice, 23.5. Praha, klub 007 Strahov), pro více info koukněte na jeho myspace profil.

„The starting point was naïvely experimenting with old guitar pedals. Pulling the power out and sampling the noise, plugging the output back into the input and listening to my pedals scream. A teenage love of all things Crackle, Zip and Bleep. Pretty quickly I found out about computers, and their boisterous potential.“

Text: skiwichu