Audioarchiv z Comic-Conu 2010

Čtyřdenní mezinárodní setkání komiksových nadšenců, to zní skoro jako téma pro web geekologie.com. Jenže v dnešní době komiks neznamená pouze Batmana, Supermana nebo (v českém prostředí bohužel) Hanu a Hanu, ale naopak, je o čem mluvit a čtyři dny se zdají být skoro málo. Americký Comic-Con vznikl v San Diegu v roce 1970 a patří k nejstarším a největším událostem svého druhu. Letos se konal od 22. do 25. července a díky Jamie Covillovi z thecomicbooks.com si můžete několik diskuzí poslechnout právě teď online.

Ze záznamů je sázka na jistotu Comics Critism panel, který vedl Ben Schwarz, editor antologie zabývající se současným komiksem a jeho proměnou v letech 2000 až 2008. Bez povšimnutí by také neměl zůstat vtipný rozhovor s japonskou manga umělkyní Moto Hagio, která vydala v tomto roce u nakladatelství Fantagraphics soubor 10 příběhů shrnujících její dosavadní tvorbu A Drunken Dream and Other Stories a mluvila na Comic-Conu o svém prvním komiksu a své tvorbě vůbec.

Pro zajímavost, prvním z oficiálních hostů festivalu se v roce 1970 stal Ray Bradbury spolu s Jackem Kirbym, tvůrcem legendárního komiksu Captain America.