Caribou je zpátky, kdo by to jen čekal?

Návrat Kanaďana Dana Snaitha aka Caribou na hudební scénu s novou deskou Swim připomíná přísloví tichá voda břehy mele. A v tomto případě to můžeme brát opravdu doslovně. Od vydání posledního alba Andorra (Merge Records, 2007) utekly tři roky a teď tu máme Swim. Které je překvapivě dobré… a nečekané. Alespoň takové jsou reakce na ticho po pěšině, které od roku 2007 kolem Caribou nastalo. Vystudovaný matematik s Ph.D tu jak je u něj zvykem staví hudební panoramata skrze nenápadnou elektroniku, cinkání, kravské zvony a chytlavé melodie.

Samozřejmě se k desce váže i dojemná historka se šťastným koncem (pro zájemce – About a year ago, Caribou mastermind Dan Snaith couldnt swim. On a good day, he might get a decent doggy paddle going but, really, he could barely stay afloat. All that changed when ) a samozřejmě nové album má i nový videoklip.

A nový videklip k písničce Odessa natočili Nic Brown, David James a Stephen James z Video Marsh. Předešlá videa pro Caribou z dílny Video Marsh (Irene a Hummingbird) sice připomínají spíše dokumenty National Geographic, na druhou stranu – Caribou by stejně dobře mohl být soundtrackem k podmořským výpravám Jean-Michel Cousteaua.

Swim oficiálně vychází 20. dubna 2010 a pro fanoušky je tu skvělá zpráva – 21. června vystoupí v rámci svého evropského turné také v pražské Meet Factory, večer organizuje Bohemian Like You. Pokud máte rádi Four Teta, High Places nebo Memory Tapes, nepromeškejte.

  • MP3 Caribou – Odessa legálně ke stažení via caribou.fm

Předešlá alba od Caribou si můžete pořídit u