Legálně ke stažení / Echodub Loves Vol. 01

Dubstep je součástí ostrovního undergroundu UK Garage, hned vedle grime a 2-stepu. Mezi jeho nejznámější jména v současnosti patří Burial, Digital Mystikz, Benga a Kode9. Pokud vás tento styl zajímá, William Bevan se vám už oposlouchal nebo jsou na vás Burialova alba moc mainstreamová, tak v tom případě doporučujeme si stáhnout Echodub Loves Vol. 01 od Edinburghského labelu Echodub.

Jedná se o free kompilaci nejfajnovějšího dubstepu od (zatím) ne moc známých interpretů, kteří ale mají velký potenciál zařadit se mezi slavnější jména. (K tomu odkazuje i podtitulek na přebalu desky, který hlásá „A selection of our future favourites“).

Echodub navíc nechce být jen obyčejným labelem otrocky vydávajícím desky. Sami se označují za Label, collective & experimentalists a staví na úzké spolupráci se všemi svými hudebníky. Ačkoliv je v čele někdo, kdo kočíruje a udává směr, základem je, že se každý, kdo je součástí labelu, může ozvat a svojí činností ovlivnit jeho chod.

Do dnešní doby u Echodub vyšlo sedm free EP, dalších devět čeká na vydání a vzhledem k jejich rostoucí popularitě to jistě nebude konec. Většinu z vydaných věcí hraje v Británii BBC Radio 1, u nás je můžete zaslechnout na Radiu Wave. Pro informace o tvorbě, hudebnících a hlavně množství volně stažitelné hudby zabrouzdejte na jejich stránky http://site.echodub.co.uk/.

Text: Jiří Henych