Legálně ke stažení / We Are No Longer The Same od Table

Je náhoda, že zatím obě kapely vydávající u Arty Maniac Dics, pod kterým je schovaný pražský A.M.180 kolektiv, jsou z Plzně? Snad ještě aby tu vyšla i další deska skoroplzeňáka dné, a pražští hipsteři můžou provést hromadný eskapismus do západočeské metropole.

Jinak ale krom stejného regionu skupiny Climatizado (zmiňovaní stájoví kolegové) a Table (česky Stůl nebo taky dle slovnik.cz válečkový dopravník… no, vyberte si) nespojuje vůbec nic. Duo Roman Štětina a Dominik Gajarský se potkalo během studia multimedií na západočeské univerzitě asi před třemi lety, kde spolu začali vytvářet hudbu na pomezí folku a různých experimentů. A teď, po více než roce a půl nahrávání, dávají světu svůj debut v délce necelé půlhodiny, který nakonec vychází v limitované edici 200 ks CD, a pro všechny ostatní je tu zadarmo ke stažení.

We Are No Longer The Same není zrovna moc album na první poslech. Vokál připomíná Iana Curtise s elektronickým spodkem a zní jako hodně divnej krautrock. Když se k tomu ještě přidá záliba v pulsujících vysokých tónech nelahodící ušním bubínkům, může být nahrávka pro slabší jedince i docela problém doposlouchat do konce. Na druhou stranu je ale z desky vidět, že si hoši/kluci/muži/pánové (nevhodné škrtněte) dali záležet a podařilo se jim vytvořit charakteristický zvuk postavený na repetitivních syntetickým midi zvucích. Dost ale komentáře, stáhněte si desku sami a udělejte si svůj názor.

Text: skiwichu