tina b. 2010 / This is not another Biennale

Od 7. do 24. října 2010 v Praze probíhá 5. ročník festivalu tina b.. Nese se v duchu svého letošního téma „Solutions and Evolution“ (Řešení a evoluce) a na jeho přípravě se podílelo sedm kurátorů: Blanca de la Torre /ES/, Daniele Capra /IT/, Ola Grzonkowska /PL/, Anna Monichi /IT/, Serena Baccaglini /IT/, Lalin Akalan /TU/ a Nina Colosi /IT/.

Přehlídka současného umění se tentokrát koná hned na deseti místech v Praze – v Nosticově paláci, v Českém Centru Praha, v Jeruzalémské synagoze, v nové žižkovské Galerii Jób, ve Vernon Projektu i v Galerii Vernon, na Nové Scéně Národního divadla, v galerii m.odla u Strossmayerova náměstí, na letenské AVU a v prostoru Michal Pallas.

Během vernisáže hlavní výstavy v sídle Ministerstva kultury v Nosticově paláci 7. října vystoupili Daniel Hanzlík a Pavel Mrkus, odehrála se performance The nature of a red dot izraelské umělkyně žijící aktuálně v Berlíně Dovrat ana Meron a večer zakončil Pavel Havrda se svým projektem Musica Mechanica.

Od 5. do 21. listopadu 2010 bude možné vidět vybraná díla, která jsou představena nyní na tině b., na architektonickém bienále v Benátkách v prostoru Nadace Buziol na Canal Grande a v kostelu S. Leonardo.